04.03.2021
Постачання газу «Полтавагаз збут» припинено через невиконання договірних умов

ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» з 26 лютого призупинило постачання газу ТОВ «Полтавагаз збут» через системне невиконання останнім умов договору. Таке рішення прийнято після неодноразових зауважень на адресу контрагента щодо необхідності дотримуватися договірних зобов’язань.
Між сторонами було укладено річний договір купівлі-продажу природного газу 20.10.2020, а також індивідуальний договір від 29.01.2021 на лютий для забезпечення постачання газу за встановленою урядом граничною ціною 6,99 грн за куб. м. Поширена ТОВ «Полтавагаз збут» на власному сайті інформація про те, що річний контракт на поставку газу між сторонами нібито «було зірвано безпідставною відмовою .. виконувати умови даного договору» з боку постачальника, не відповідає дійсності. ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» вимагає спростувати неправдиве твердження. Ситуація із ТОВ «Полтавагаз збут» не вплине на безперервне газопостачання споживачів підприємства у Полтавській області. Абоненти продовжать отримувати газ в рамках механізму Постачальника останньої надії (ПОН).

17.02.2021
Нафтогаз вийшов на біржу з новими вигідними умовами оплати газу

Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» 16 лютого 2021 року вийшов на Українську енергетичну біржу (УЕБ) з новим продуктом, що передбачає оплату газу з відстрочкою в 45 днів. Така ініціатива з’явилася в зв’язку з запитами трейдерів, які зазнають труднощів з наявністю вільних коштів. Необхідною умовою для укладення договору з відстрочкою платежу є надання 100% покриття вартості договору у вигляді банківської гарантії. Привабливі терміни оплати діють для угод з поставкою в поточному і наступному місяці. Наприклад, якщо поставка газу здійснюється з 1 по 31 березня, то оплата за ресурс має надійти до 14 травня включно. «Ми уважно ставимося до запитів учасників ринку і намагаємося йти їм назустріч. Наприкінці минулого року багато компаній зазнавали труднощів з ліквідністю, тому з листопада 2020 року ми почали пропонувати продукт з післяплатою в 10 днів. Фінансова ситуація на ринку не покращилася, а через холоди потреба в газі тільки зросла. Сподіваємося, що наша пропозиція допоможе нашим партнерам успішно пройти цей складний період і виконати свої зобов’язання з постачання газу», — сказав директор дивізіону «Нафтогаз Трейдинг» Віллєм Коппульс. Коппульс додав, що український біржовий ринок газу активно розвивається, щоб відповідати стандартам провідних європейських торгових енергетичних майданчиків. Так, з вересня 2020 року УЕБ дала можливість учасникам ринку природного газу задовольняти короткострокову потребу в ресурсі в режимі 24/7: протягом дня з моментальним постачанням за кілька годин, а також — на наступний день. Багато трейдерів вже оцінили переваги таких контрактів. Довідка: Дивізіон «Нафтогаз Трейдинг» продав на Українській енергетичній біржі в 2020 році понад 1 млрд куб. м газу, а з початку 2021 року — близько 0,5 млрд куб. м.

30.07.2020

До уваги компаній-постачальників природного газу для потреб населення

У зв'язку із відміною Урядом України механізму покладення спеціальних обов’язків (далі- ПСО) з 1 серпня 2020 компанія ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (далі – Нафтогаз Трейдинг та/або Товариство) пропонує вам здійснювати закупівлю природного газу для потреб населення на умовах проекту договору купівлі-продажу природного газу (далі – Рамковий договір.)

Зазначений проект Рамкового договору є підставою для укладання Індивідуальних договорів з компанією-постачальником природного газу для потреб населення за умови виконання наступних умов:
- компанія-постачальник повинна пройти процедуру комплаєнсу з метою підтвердження благонадійності контрагента, а саме: надати на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua заповнений, завірений підписом, належним чином уповноваженої посадової особи контрагента, з печаткою (за наявності) Опитувальник юридичних осіб - юридичної особи з подальшим пересиланням його на паперовому носії поштою з описом вкладення за адресою : 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1;
- індивідуальний договір укладається з мінімальним загальним періодом поставки у 12 місяців;
- дата початку постачання природного газу за Індивідуальним договором – перше число будь-якого місяця за виключенням серпня 2020 року, коли початок передачі може бути з середини місяця, а загальний період поставки завершується не раніше 1 вересня 2021 року;
- ця пропозиція призначена виключно для задоволення потреб населення – щомісячні обсяги розраховуються спільно з Товариством виходячи з історичного споживання побутових споживачів для кожного регіону України. Зазначені обсяги погоджуються при підписанні Індивідуального договору. Нафтогаз Трейдинг також запропонує формулу для визначення щомісячних обсягів з урахуванням коригування на фактичну температуру протягом місяця поставки;

Для потреб споживачів газу, які не є побутовими споживачами, Нафтогаз Трейдинг пропонує стандартизовані торговельні продукти на платформі Української енергетичної біржі. Крім того, у найближчий час Товариство запропонує учасникам ринку природного газу додаткові продукти з періодом постачання протягом опалювального сезону.

Зазначена публікація призначена виключно для інформаційних цілей та не є комерційною пропозицією.

Визначення базового профілю споживання газзбутами

Доводимо до відома, що виходячи з історичних даних щодо місячного фактичного споживання природного газу, починаючи з січня 2016 року, було побудовано типовий графік сезонності споживання природного газу населенням України на наступні 12 місяців, починаючи з серпня:
Період Сер.20 Вер.20 Жов.20 Лис.20 Гру.20 Січ.21 Лют.21 Бер.21 Кві.21 Тра.21 Чер.21 Лип.21 Рік
Структура споживання, % 2,2% 3,8% 7,7% 14,1% 16,6% 16,4% 13,9% 7,0% 8,1% 5,6% 2,4% 2,2% 100,0%

Це означає, що за умови підписання договору на річні контрактні обсяги 300,0 млн. м3, місячна розбивка їх поставки виглядатиме наступним чином, як приклад:

Період Сер.20 Вер.20 Жов.20 Лис.20 Гру.20 Січ.21 Лют.21 Бер.21 Кві.21 Тра.21 Чер.21 Лип.21 Рік
Обсяг поставки, млн. 3 6,6 11,5 23,1 42,3 49,8 49,1 41,6 21,1 24,4 16,7 7,1 6,7 300,0

24.06.2019
Повідломляємо, що проходить запуск торгів газом на Українській Енергетичній Біржі. Якщо Ваша компанія бажає взяти учать у торгах, обов'язково пройти процедуру комплаєнсу. Подробиці можна дізнатись за телефоном 364-76-54 (внутрішній 207).