30 березня Кабінет Міністрів України продовжив дію спеціальних обов’язків, покладених на Нафтогаз Трейдинг щодо постачання природного газу теплопостачальним підприємствам та бюджетним організаціям ще на один місяць – до 30 квітня 2023 року (Постанова КМУ від 30.03.2023 №277).
Усім виробникам теплової енергії розіслані відповідні додаткові угоди, які продовжують дію договорів, що були укладені в межах ПСО.
Підприємства, що підпишуть додаткові угоди, будуть мати право споживати природний газ з ресурсу Нафтогаз Трейдингу та будуть зареєстровані на Інформаційній платформі Оператора ГТС, навіть тимчасово не маючи затверджених Міністерством інфраструктури (далі — Мінінфраструктури) фіксованих обсягів споживання природного газу.
При цьому вартість обсягів газу, що буде споживатися без довідки Мінінфраструктури, обчислюватиметься за ціною обсягу ІІ, визначеною Положенням про ПСО.
Але, у разі надання виробником теплової енергії до Нафтогаз Трейдингу до 30 квітня цього року затверджених Мінінфраструктури фіксованих обсягів, оформлення спожитого газу такому підприємству буде здійснюватися за цінами, що встановлені відповідно до цих фіксованих обсягів.
Це не стосується ОСББ та тих організацій, яким відповідно до Положення про ПСО Мінінфраструктури не затверджує фіксовані обсяги. ОСББ просто підписує додаткову угоду зі своїми плановими обсягами і починає споживати газ з ресурсу Нафтогаз Трейдингу.
До підписання додаткової угоди споживання природного газу виробником тепла з 1 квітня буде автоматично віднесено на Постачальника останньої надії. Однак, якщо підприємство оформить угоду з Нафтогаз Трейдингом впродовж квітня, воно з 1 квітня буде переведено в реєстр споживачів цього постачальника і природний газ за увесь місяць споживання буде оформлюватись за цінами, встановленими Положенням про ПСО. Звісно ж, за наявності затверджених Мінінфраструктури фіксованих обсягів.
Положення про ПСО
Відповідно до п. 4 Положення, компанія на відповідних умовах має здійснювати постачання блакитного палива за договорами з виробниками теплової енергії, у тому числі:
• об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку;
• житлово-будівельними (житловими, обслуговуючими) кооперативами;
• управителями багатоквартирних будинків;
• суб’єктами господарювання, що використовують природний газ з метою гарячого водо
Основні умови Договору постачання природного газу на виконання Положення про ПСО
Для виробників тепла договором передбачено використання Обсягу І, Обсягу ІІ та Обсягу ІІІ природного газу.
Обсяг І (фіксований) природного газу використовується Споживачем для потреб виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води населенню та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб.
У межах цього обсягу виробникам тепла газ постачається згідно з Положенням за ціною 7 420 грн з урахуванням ПДВ за 1 000 куб. м газу. Також до ціни додається тариф на послуги з транспортування природного газу та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед.
Обсяг ІІІ (фіксований) природного газу використовується Споживачем для виробництва теплової енергії для надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води бюджетним установам/організаціям, релігійним організаціям, підприємствам, установам та організаціям, що перебувають в управлінні Державного управління справами, та/або постачання теплової енергії як товарної продукції для зазначених потреб.
У межах цього обсягу виробникам тепла газ постачається згідно з Положенням за ціною 16 390 грн з урахуванням ПДВ за 1 000 куб. м газу. Також до ціни додається тариф на послуги з транспортування природного газу та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед.
Обсяг ІІ природного газу використовується Споживачем для потреб, відмінних від тих, що покриваються за рахунок обсягів І (фіксований) та ІІІ (фіксований).
У межах цього обсягу, згідно з Положенням, постачання палива здійснюється за ціною 38 325,50 грн з урахуванням ПДВ за 1 000 куб. м газу. Також до ціни додається тариф на послуги з транспортування природного газу та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед.