15.04.2022
  Нафтогаз Трейдинг відновлює торгівлю газом на біржових майданчиках

  ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” (далі – Компанія) направило листи-пропозиції про співпрацю усім товарним біржам, що отримали ліцензії НКЦПФР. Це, зокрема, необхідно для відновлення біржової торгівлі газом, яка з моменту введення воєнного стану в Україні зупинилася.
  Розширення співпраці з ліцензованими біржами дасть можливість:
  диверсифікувати ринки збуту природного газу, надати можливості для участі у біржових торгах виключно учасникам ринку природного газу України, які пройшли комплаєнс-перевірку товарних бірж.
  Підхід торгівлі газом на ліцензованих біржах дозволяє мінімізувати репутаційні ризики, щодо потенційних звинувачень у непрозорому встановленні цін на природний газ Компанією та Групою Нафтогаз за неконкурентним або непрозорим механізмом.
  Нафтогаз Трейдинг також нещодавно уклав договір про співробітництво із ще однією ліцензованою товарною біржею – ПрАТ “Українська міжбанківська валютна біржа” (УМВБ).
  Документом передбачено, що УМВБ надасть майданчик для організації електронної торгівлі:
  природним газом;
  іншими товарами;
  облігаціями компанії;
  спеціальними облігаціями, забезпеченими дебіторською заборгованістю підприємств;
  фінансовими інструментами, включаючи свопи, опціони, угоди прямого і зворотного репо;
  похідними фінансовими інструментами (деривативами);
  тощо.
  Крім того, передбачено створення умов для залучення до участі у торгах міжнародних трейдерів. Сторони взяли на себе зобов’язання дотримуватися високих міжнародних стандартів, зокрема в частині запобігання та протидії легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму і розповсюдженню зброї масового знищення, в тому числі шляхом ретельного проведення ідентифікації кожного учасника торгів.
  Крім того, УМВБ має забезпечити неухильне дотримання вимог законодавства України та правил діяльності учасників ринку фінансових інструментів, передбачених положеннями Директиви 2014/65/ЄС від 15 травня 2014 року про ринки фінансових інструментів (MIFID II).
  Нафтогаз Трейдинг має наміри запропонувати на УМВБ вже відомі ринку продукти в розділі торгівлі природним газом та розробляє нові пропозиції щодо періодів постачання та визначення ціни. Планується, що перші торги ресурсом компанії відбудуться вже у квітні цього року.

  facebook

  linkedin

  telegram

  26.11.2021
  «Нафтогаз Трейдинг» закликає АМУ утриматися від маніпуляцій навколо ситуації з постачанням тепла населенню та бюджетним установам

  ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» відкидає необґрунтовані закиди з боку Асоціації міст України щодо нібито створення проблеми із забезпеченням природним газом виробників тепла для потреб населення та бюджетних установ. Наголошуємо, що запропонований компанією договір постачання природного газу не передбачає будь-який поділ споживачів на категорії.
  Не відповідають дійсності заяви про встановлення «Нафтогаз Трейдингом» обсягів газу для ТКЕ на «свій розсуд» та відмови їх корегувати, а також про викликані цим ризики сталому проходженню опалювального сезону 2021/2022 рр. Такі висловлювання є маніпулятивними твердженнями та спробою зняти з себе відповідальність за забезпечення нормальної діяльності комунальних підприємств теплоенергетики.
  Згідно з трирічним договором з компанією, фіксовані обсяги постачання природного газу для ТКЕ та ОСББ розраховуються як середнє арифметичне значення споживання ними газу для виробництва тепла та гарячої води для потреб населення, бюджетних установ та релігійних організацій за три останні роки. Будь-яких обмежень для закупівлі газу у ТКЕ немає – вони можуть придбати паливо понад фіксовані обсяги за ціною, що змінюється щомісяця.
  Можливості корегування обсягів закупівлі природного газу також чітко прописані в договорі. Виробник тепла може самостійно визначити фіксовані обсяги, якщо в минулі роки використання природного газу було обмежено з будь-яких причин, в тому числі через споживання альтернативних видів палива або простої в роботі. Ще однією підставою зміни цих показників є отримання додаткових потужностей з виробництва теплової енергії.
  В цілому компанія уклала майже 1200 трирічних договорів. При цьому з початку їх дії, з червня 2021 року, корегування фіксованих обсягів постачання газу відбулося приблизно у 80 випадках після ґрунтовного вивчення підтверджувальних документів виробників тепла.
  У разі відсутності підстав для корегування фіксованих обсягів споживання газу підприємства ТКЕ можуть звернутися до органів місцевого самоврядування для отримання фінансової підтримки за спрощеною процедурою надання. Розробку такого механізму передбачав Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30 вересня 2021 р.
  02.11.2021
  До уваги релігійних організацій.
  ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» інформує релігійні організації про порядок укладання договору на постачання природного газу.
  Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р "Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” попередньо одобрив укладання договорів постачання природного газу релігійним організаціям відповідно до примірного договору ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдингˮ.
  Перелік документів для завантаження:
  1. Договір постачання природного газу (для релігійних організацій).
  2. Інформація Релігійні організації
  Для укладання договору Релігійна організація (далі - Споживач) надає наступні документи:
  1) звернення стосовно укладання договору, складається у довільній формі. ТАКОЖ просимо вказати П.І.П. та телефон контактної особи з якою можна обговорювати питання укладання договору.
  2) Копії:
  - Акт звірки розрахунків (або довідка, лист) від попереднього постачальника газу про відсутність заборгованості за природний газ;
  - Заява-приєднання до умов договору розподілу природного газу (з ЕІС-кодом);
  - Статут (Положення тощо) з відміткою про державну реєстрацію;
  - Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР);
  - Опис щодо проведення державної реєстрації юридичної особи з кодом для перегляду Виписки та Статуту в ЄДР; Документи на підтвердження повноважень особи – підписанта договору постачання природного газу з боку Споживача (протокол, рішення, наказ, довіреність тощо).
  3)Два оригінали договору постачання природного газу, оформлені і підписані з боку Споживача.
  Всі документи мають бути оформлені належним чином, підписані уповноваженою особою, мати печатку (у разі наявності). Зазначені документи в паперовому вигляді (з оригінальними підписами) направляються поштою на адресу: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1.
  Також запрошення та проект договору можуть бути підписані електронним підписом. Для цього Споживач складає відповідні документи в будь-якій системі, яка дозволяє накладати електронний підпис, і направляє їх на відповідну електронну адресу ngt@naftogaztrading.com.ua .

  Контактна особа з питань укладання договорів постачання природного газу:
  Плахотнюк Володимир Михайлович
  Тел. 044 586-36-75
  Моб. 067 503-71-59

  murashova@naftogaz.com
  12.10.2021
  До уваги бюджетних установ та організацій

  ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» інформує бюджетні установи та організації про порядок укладання договору на постачання природного газу відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. від 30 вересня 2021 року. Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 жовтня 2021 р. № 1234-р "Деякі питання діяльності акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” попередньо одобрив укладання договорів постачання природного газу бюджетним установам та організаціям відповідно до примірного договору ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдингˮ. Звертаємо увагу, що договір має укладатися виключно з дотриманням вимог закону «Про публічні закупівлі». Просимо бюджетні установи і організації уважно та ретельно готувати весь пакет документів і надсилати на електронну адресу з правильними назвами та нумерацією для оперативного опрацювання.
  Перелік документів для завантаження:
  1.Алгоритм дій для бюджетних установ та організацій щодо укладання договорів
  2.Договір постачання природного газу (для бюджетних установ та організацій)
  3.Протокол переговорів (для бюджетних установ та організацій при надзвичайній ситуації)
  4.Протокол переговорів (для бюджетних установ та організацій якщо відкриті торги не відбулись)
  5.Календарний_план_до_договору_форма Казначейства
  6.Протокол ДКНС 15 09 21 від 12.10.21

  Для забезпечення координації співпраці просимо терміново надати на електронну адресу ngt@naftogaztrading.com.ua інформацію про контактну особу, відповідальну за укладання договорів з бюджетними установами та організаціями області.
  Крім того, з метою прискорення процесу укладання договорів постачання природного газу просимо організувати централізовану передачу проектів договорів та необхідних документів, а також на електронну адресу: ngt@naftogaztrading.com.ua надіслати наступну інформацію:
  - список бюджетних установ та організацій, які планують закуповувати природний газ у ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»;
  - орієнтовну дату подання до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» проектів договорів.

  04.10.2021
  До уваги бюджетних організацій!

  ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" готує проект договору постачання природного газу для укладання з бюджетними установами та організаціями на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр., підписаного 30.09.2021 року. Проект договору на цей час проходить процедури погодження. Робота по затвердженню редакції договору має завершитися найближчим часом.

  З текстом договору можна буде ознайомитися на сайті компанії "Нафтогаз Трейдинг" за адресою www.naftogaztrading.com.ua, про що буде повідомлено додатково. Також там буде розміщено інформацію стосовно порядку укладання договорів, надано телефони та електроні адреси контактних осіб.

  Прохання слідкувати за інформацією на сайті.

  "Нафтогаз Трейдинг" залишається надійним партнером та прикладає всіх зусиль для скорішого проведення договірної кампанії, зокрема, з бюджетними установами та організаціями, аби гарантувати забезпечення стабільного постачання природного газу в опалювальний період.

  26.08.2021
  Трирічний договір на постачання газу для виробників тепла: динаміка

  21.05.2021, 10:07:00
  Віллєм Коппульс завершив роботу у НАК «Нафтогаз України» Директор дивізіону «Трейдинг» НАК «Нафтогаз України», генеральний директор ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» Віллєм Коппульс вирішив завершити роботу в Компанії. Він приєднався до Групи Нафтогаз у травні 2020 року в якості генерального директора ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», згодом очолив дивізіон «Комерція», а після виділення роздрібного бізнесу в окремий підрозділ — дивізіон «Трейдинг». Віллєм Коппульс формував стратегію трейдингу, налагоджував роботу на цьому напрямі в дуже складних ринкових умовах, створював фундамент для організації сучасної, повноцінної трейдингової компанії європейського зразка. Тимчасово виконувати обов'язки директора дивізіону «Трейдинг» буде Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз. В.о. генерального директора ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» призначена Ірина Журавльова, начальник департаменту з операційної діяльності НАК «Нафтогаз України». «Ми вдячні Віллєму Коппульсу за внесок у розвиток компанії та бажаємо йому успіху у наступних кроках на енергетичному ринку. Ми і надалі маємо намір розвивати торговельну діяльність Нафтогазу та зміцнювати нашу команду», — наголосив Отто Ватерландер.

  19.05.2021, 17:04:07
  Комерційні закупівлі газу в Нафтогазу розпочали 12 великих підприємств ТКЕ
  Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» в умовах припинення дії Положення про спеціальні обов’язки на ринку природного газу (ПСО) готова забезпечити потреби теплокомуненерго (ТКЕ) і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у природному газі. За оперативною інформацією, угоди про комерційні закупівлі газу в ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» уклали вже 12 великих підприємств теплокомуненерго, зокрема з Києва та Харкова. При цьому, 11 компаній працюють на умовах повної передоплати, а одна - надала банківську гарантію. Група Нафтогаз найближчими днями очікує підписання ще низки контрактів (зразок договору – за посиланням). Водночас, малі та середні виробники тепла, у тому числі ОСББ, укладають угоди із ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», що розробило спеціальний продукт з вигідними умовами для такої категорії клієнтів. Нафтогаз запрошує виробників тепла, більшість з яких є комунальними підприємствами, та місцеві органи влади провести переговори щодо реструктуризації простроченої заборгованості та пошуку механізмів оплати спожитого природного газу. Довідка: До 1 травня 1100 організацій отримували газ в рамках ПСО у НАК "Нафтогаз України". Дію цього механізму було продовжено до 20 травня згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2021 р. № 444. У зв'язку із завершенням опалювального сезону частина підприємств ТКЕ припинила закуповувати газ у травні. З 1 травня майже 300 компаній продовжують отримувати паливо у Групи Нафтогаз за ПСО чи комерційними контрактами, решта – перейшли до інших постачальників. • 21.06.2019
  Нафтогаз оголошує тендер на проведення аудиту консолідованої фінансової звітності групи за 2019 і 2020 роки

  НАК «Нафтогаз України» запрошує компанії, які надають послуги фінансового аудиту, взяти участь у відкритих торгах на закупівлю послуг з проведення аудиту окремої та консолідованої фінансової звітності за 2019 та 2020 роки, складеної у відповідності до Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ)

  далі
 • 21.06.2019
  Нафтогаз закуповує аудиторські послуги

  В рамках підготовки до випуску єврооблігацій НАК «Нафтогаз України» закуповує аудиторські послуги за переговорною процедурою. Основними завданнями, які мають бути реалізовані, є підготовка та випуск ...

  далі
 • 21.06.2019
  Нафтогаз з липня знижує ціну газу для промислових споживачів в середньому на 13%

  Нафтогаз пропонує газ за ціною 5 017,00 – 5 606,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами). У порівнянні з цінами на червень 2019 року, у липні ціни зменшено на 12,7-13,5%

  далі
 • 19.06.2019
  Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 65,2 млрд грн (збільшення на 2 млрд грн, або +3,1% за тиждень)

  За тиждень виробники тепла збільшили борг на 469 млн грн (1,3%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 286 млн грн (7,3%), регіональні газозбутові підприємства – на 1 202 млн грн (5%)

  далі
 • 18.06.2019
  Нафтогаз завершив виплату кредиту на 500 млн доларів під гарантії Світового банку та держави

  НАК «Нафтогаз України» завершила виплати за кредитними угодами на 500 млн доларів США, отриманими під гарантії Світового банку та під державні гарантії України. «Нафтогаз вкотре підтвердив репутацію надійного партнера ...

  далі
 • 14.06.2019
  Нафтогаз знизить ціну газу для споживачів за ПСО в червні на 7,3%

  НАК «Нафтогаз України» розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в червні, – у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року вона складе 5553,89 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника)

  далі
 • 12.06.2019
  Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 63,3 млрд грн (зменшення на 673 млн грн, або -1,1% за тиждень)

  За тиждень виробники тепла зменшили борг на 206 млн грн (0,6%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 30 млн грн (0,8%), регіональні газозбутові підприємства – на 438 млн грн (1,8%)

  далі
 • 10.06.2019
  За п’ять місяців 2019 року Нафтогаз сплатив до державного бюджету 47,9 млрд грн

  Надходження від підприємств Групи Нафтогаз склали більше 15,9% загальних доходів державного бюджету за п’ять місяців 2019 року

  далі
 • 05.06.2019
  Заборгованість контрагентів, які отримують газ від Нафтогазу на пільгових умовах (відповідно до положення про ПСО), склала 63,9 млрд грн (зменшення на 1,5 млрд грн, або -2,4% за тиждень)

  За тиждень виробники тепла зменшили борг на 547 млн грн (1,5%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 65 млн грн (1,6%), регіональні газозбутові підприємства – на 931 млн грн (3,7%)

  далі
 • 04.06.2019
  Україна в травні збільшила запаси газу в ПСГ майже на 2 млрд куб. м

  Обсяги газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) за травень зросли на 1,97 млрд куб. м і на 1 червня становили 11,46 млрд куб. м

  далі